Калуські гімназисти побували в місті Крушевац республіки Сербія

     Сьогодні Калуська гімназія ім. Дмитра Бахматюка зустріла щасливих та натхненних учасників Міжнародного проекту «Сербські мотиви української дійсності-2017», які повернулися із тижневої поїздки до м. Крушевац республіки Сербія, де проходив V Міжнародний дитячий фестиваль під гаслом «Краса – в розмаїтті».

     В рамках проекту гімназисти висвітлювали власну діяльність із популяризації франкознавчої сербістики в наукових виданнях.

     У 2017 році робота проходила у світлі святкувань: 580-річчя Калуша, 230-річчя сербського й усеслов’янського громадсько-культурного діяча Вука Стефановича Караджича, який залишив свій слід у душах і діяльності відомих українців (І. Срезневського, І. Франка, М. Старицького, представників “Руської трійці” та ін.), і з нагоди видання перекладу твору популярнго сербського прозаїка Горана Петровича “Крамничка “З легкої руки”. До співпраці долучилися не лише учасники крушевацьких миттєвостей із Сербії, України, Словенії, Нідерландів та Македонії, а й перший секретар Надзвичайного й Повноважного Посла України в Республіці Сербії пані Наталя Маркевич.

     Учні й педагоги мали нагоду побачити життя Сербії та відчути дух країни зсередини. У сучасному світі саме обмін культурним та національним досвідом сприятиме порозумінню між людьми, незважаючи на національні, мовні чи якісь інші відмінності. Міжнародна співпраця покликана налагодити міцні дружні стосунки, почерпнути нове і корисне з досвіду інших народів та презентувати Україну, як духовно та культурно багату країну. Країну, яка має талановиту молодь із ясним поглядом у майбутнє. Саме міжнародні проекти дозволяють і чужого навчатися, і свого не цуратися!

Оцініть статтю!
Поділитись своєю думкою
Для оформлення повідомлень ви можете використовувати такі теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

6

уо

Імтзо

4

2

1

ппо

пп

Сторінка у Facebook

Для користувачів

Всі права захищені згідно з чинним законодавством України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.

Контактна інформація

77300
вул. Біласа і Данилишина, б. 15
м. Калуш
Івано-Франківська обл.

тел.(03472) 6-62-24.

e-mail: gymnaziumkalush@ukr.net

Статистика

© 2019 Калуська гімназія ім. Дмитра Бахматюка  Увійти