Калуські гімназисти побували в місті Крушевац республіки Сербія

Сьогодні Калуська гімназія ім. Дмитра Бахматюка зустріла щасливих та натхненних учасників Міжнародного проекту «Сербські мотиви української дійсності-2017», які повернулися із тижневої поїздки до м. Крушевац республіки Сербія, де проходив V Міжнародний дитячий фестиваль під гаслом «Краса – в розмаїтті».

В рамках проекту гімназисти висвітлювали власну діяльність із популяризації франкознавчої сербістики в наукових виданнях.

У 2017 році робота проходила у світлі святкувань: 580-річчя Калуша, 230-річчя сербського й усеслов’янського громадсько-культурного діяча Вука Стефановича Караджича, який залишив свій слід у душах і діяльності відомих українців (І. Срезневського, І. Франка, М. Старицького, представників “Руської трійці” та ін.), і з нагоди видання перекладу твору популярнго сербського прозаїка Горана Петровича “Крамничка “З легкої руки”. До співпраці долучилися не лише учасники крушевацьких миттєвостей із Сербії, України, Словенії, Нідерландів та Македонії, а й перший секретар Надзвичайного й Повноважного Посла України в Республіці Сербії пані Наталя Маркевич.

Учні й педагоги мали нагоду побачити життя Сербії та відчути дух країни зсередини. У сучасному світі саме обмін культурним та національним досвідом сприятиме порозумінню між людьми, незважаючи на національні, мовні чи якісь інші відмінності. Міжнародна співпраця покликана налагодити міцні дружні стосунки, почерпнути нове і корисне з досвіду інших народів та презентувати Україну, як духовно та культурно багату країну. Країну, яка має талановиту молодь із ясним поглядом у майбутнє. Саме міжнародні проекти дозволяють і чужого навчатися, і свого не цуратися!