У гімназії розпочато проведення заходів до відзначення Дня Європи

У зв’язку з підготовкою до відзначення у третю суботу травня Дня Європи та ухвалення Радою Міністрів ЄС рішення про скасування візових вимог для громадян України у гімназії розпочато проведення серії заходів.

Сьогодні на загальногімназійній лінійці, піднімаючи прапор України, учні вшанували прапор Євросоюзу як символ того, що Україна – європейська країна, а також започаткували цикл інформаційних хвилинок  «Цікаві факти про Європу». На змінних гімназійних стендах з’явились колоритні фотовиставки про звичаї і традиції країн, які входять до європейської співдружності. Старшокласники провели бесіду за круглим столом на тему “Україна в європейському просторі”. На уроках іноземної мови учні спілкувались про європейські перспективи України.

Цікаві факти про Європу

Європа — це частина світу, площа якої становить понад 10 мільйонів квадратних кілометрів. На її території проживає близько 740 мільйонів осіб, що становить 10% загального населення планети Земля. Ці загальні дані вчать ще в школі. А ось найцікавіші факти про Європу представлені в цій статті.

1. Давні греки вважали Європу окремим материком.

2. До цих пір вчені сперечаються про те, звідки в Європу прийшла людина. Згідно генетичним дослідженням, людство з’явилося тут з Індії. Більш поширена версія пов’язує зародження людського роду в Європі з вихідцями з Африки. Ясно одне: не в цій частині світу людство зародилося взагалі.

3. 35 тисяч років тому на території Європи з’явилася людина сучасного типу.

4. 1/4 частину Європи займають острови.

5. Європа вважається світовою батьківщиною різноманітних фестивалів. Наприклад, щорічно в Німеччині проходить фестиваль пива Октоберфест, а у Франції — Канський фестиваль кіно, в Іспанії — Томатина.

6. Найменша держава на території Європи — це Ватикан. Він же є і містом з безліччю культурних та історичних пам’яток.

7. Вулкан Етна, який знаходиться на острові Сицилія — найбільший європейський вулкан і один з найактивніших у всьому світі. Згадки про виверження Етни є в найдавніших джерелах ще до нашої ери.

8. Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії.

9. Європа — так називається один із супутників Юпітера (на честь персонажа міфології античності).

10. У грецькій міфології зустрічається ім’я фінікійської принцеси Європи. Стародавні греки вважали, що саме вона дала ім’я континенту.

11. У Європі немає пустель. Зате клімат в різних країнах теж різний. Взимку може бути дуже холодно, а влітку — жарко. У Великобританії, наприклад, часто йдуть дощі. Через постійні тумани цей регіон негласно називають «туманний Альбіон».

12. Найбільше місто Європи — Париж, столиця Франції.

13. Цікаві факти про Європу можуть багато чого сказати про кулінарні пристрасті європейців. Так, відомий у всьому світі майонез придумали французи, морозиво — в Італії, а піцу — в Неаполі.

14. Дивний факт: спочатку статуя свободи була побудована у Франції, тільки потім передана США в якості подарунка.

15. Найбільш відвідуваний пам’ятник у світі — Ейфелева вежа у Франції, Париж. Її висота становить 320 метрів.

16. У Європі зародилося багато світових видів спорту. Наприклад, в Шотландії — гольф.

17. Багато філософських рухів також пов’язані з Європою: ідеалізм, романтизм, постмодернізм, гуманізм.

18. Греки мають більше 150 варіантів національного гімну.

19. В Ісландії в одній з перших країн з’явився демократичний лад правління.

20. Національна рослина Гренландії — верба.

21. В одному іспанському місті є пам’ятник печінці.

22. Ватикан відомий ще й тим, що є країною, практично, з нульовою народжуваністю.

23. В Італії знаходиться вулкан Везувій, який зруйнував римське місто Помпеї. У наш час він все ще чинний. Останній раз цей вулкан вивергався в 1944 році.

24. У минулому Середземне море часто висихало.

25. У країнах континентальної Європи — правосторонній автомобільний рух. Але в Парижі є 350-метрова вуличка, на якій встановлено лівосторонній рух. Це зроблено для того, щоб розвантажити вулиці в годину-пік від пробок.

26. Фрайбург — це німецьке місто, в якому є один екологічно чистий престижний район. Його жителі не під’їжджають додому на автомобілях, а залишають їх за межами. З цієї причини вартість нерухомості тут дуже висока.