Наукова конференція на тему: “Збережемо культурну спадщину для нащадків”

     18 квітня в гімназії відбулась наукова конференція на тему: “Збережемо культурну спадщину для нащадків”, присвячена Міжнародному дню пам’яток та визначних місць, Дню пам’яток історії та культури України. 

     В роботі конференції взяли участь старшокласники гімназії – учні 5(9), 6(10) та 7(11) класів і педагоги. 

     Організатором та модератором конференції виступила Максим’як Лідія Любомирівна, вчитель музичного мистецтва та художньої культури вищої категорії, доктор філософії з державного управління, управлінець з досвідом роботи у сфері охорони пам’яток, захисту та збереження культурної спадщини, переміщення культурних цінностей, колишній працівник центрального апарату Міністерства культури України, територіальний представник Мінкультури в Івано-Франківській області (2012-2016), науковець, експерт у сфері культури, дослідниця культурної спадщини Прикарпаття, яка на початку роботи звернулась з вітальним вступним словом до учасників заходу та гостей. 

     Змістовними та цікавими були наукові доповіді гімназистів, які супроводжувались відеопрезентаціями: 

  • “Значення Давньоруської мистецької спадщини та проблема її збереження в наш час” (доповідач Катерина Чошко – учениця 6(10)-Б класу);
  • “Культура Галицько-Волинської держави XIII-IV століття” (доповідач Олександр Пастух – учень 6(10)-А класу);
  • “Барокова архітектура Прикарпаття” (доповідач Владислав Романишин – учень 6(10)-Б класу);
  • “Вірменська архітектура, таємниці вітражів Вірменського собору у Львові” (доповідач Ірина Мельник – учениця 5(9)-А класу);
  • “Іоанн Георг Пінзель. Невідомий майстер” (доповідач Катерина Коршинська – учениця 6(10)-А класу). 

     Також було презентовано два наукові реферати на теми: “Церковна архітектура козацької доби українського бароко” (підготувала Христина Когут – учениця 6(10)-А класу) та “Дерев’яна сакральна архітектура України” (підготувала Дарина Петреній – учениця 5(9)-А класу). 

     В ході конференції учні мали змогу переглянути ряд тематичих фільмів, а також подискутувати щодо основних проблем збереження культурної спадщини та шляхів їх розв’язання. 

 

Оцініть статтю!
Поділитись своєю думкою
Для оформлення повідомлень ви можете використовувати такі теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

6

уо

Імтзо

4

2

1

ппо

пп

Сторінка у Facebook

Для користувачів

Всі права захищені згідно з чинним законодавством України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.

Контактна інформація

77300
вул. Біласа і Данилишина, б. 15
м. Калуш
Івано-Франківська обл.

тел.(03472) 6-62-24.

e-mail: gymnaziumkalush@ukr.net

Статистика

© 2019 Калуська гімназія ім. Дмитра Бахматюка  Увійти