Дні психології пройшли під гаслом «Життя – нескінченне пізнання»

Традиційно в гімназії з метою активізації інтересу учнів до психологічних знань проходять Дні психології.

Цього року з 18 по 23 квітня Дні психології проходили під гаслом «Життя – нескінченне пізнання». Основна мета полягала в тому, щоб:

• виховувати в учнів почуття власної гідності, уміння прислухатися до думок оточення, бути толерантними і поважати особистість іншої людини;
  • сприяти розвитку прагнення пізнавати свою особистість, розвивати рефлексію, підтримувати внутрішній інтерес до себе та до свого життя;
  • формувати осмислене розуміння цінності людського життя, його унікальності.

Кожен день мав тематичну назву на основі поетичних рядків, що належать Максиміліану Волошину: понеділок – «Пізнай себе», вівторок – «Прийми себе», середа – «Полюби себе», четвер – «Опановуй себе», п’ятниця – «Будь собою».

Відповідно, кожен день розпочинався з інформаційного повідомлення на гімназійній лінійці, яке готували учні 5(9)–6(10) класів. Гімназисти мали змогу отримати інформацію про ключові гасла дня та їх значення в житті людини, про видатних психологів.

Учні гімназії переглянули тематичні фільми:

– «Життя над прірвою» (4(8)–6(10) класи) – з метою профілактики поганих звичок;

– «Станція призначення – Життя!» (5(9)–7(11) класи) – з метою запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей.

Для учнів 1(5)–3(7) класів проводились активізуючі ігри:

• «У кого м’яч»;
  • «Естафета хороших новин»;
  • «Скарбошукачі»;
  • «Стежинка доброти»;
  • «Кумедна арифметика. Задачі для кмітливих».

На виставковому стенді в холлі гімназії впродовж тижня учні, батьки та вчителі мали змогу отримати інформацію з рекламного стенда:

• «Чотири типи темпераменту»;
  • «Агресія та девіантна поведінка людини»;
  • «Конфлікт. Вікові кризи школярів»;
  • «Стрес. Як боротися зі стресом»;
  • «Як найлегше запам’ятовувати»;
  • «ЗНО – поради старшокласникам».

З метою ознайомлення учнів 1(5)–2(6) класів зі спектром емоційних відчуттів було профедено дослідження «Емоційний барометр класу».

Впродовж тижня діяла «Пошта довіри: ви запитуєте – ми відповідаємо» та проводилися години психолога:

• «Етика спілкування в соціальних мережах. Безпека молоді в Інтернеті» для 2(6)–3(7) класів;
  • тренінг «Безпека та небезпека. Ризиковані ситуації. Навички безпечної поведінки» для 3(7)–4(8) класів;
  • презентація «Оптимізм» для 6(10)–7(11) класів;
  • заняття з елементами тренінгу «Ми обираємо здоров’я» для 4(8) класів;
  • практикум «Самоменеджмент вчителя» (вправи для розвитку навичок саморегуляції в стресових ситуаціях, психологічні прийоми відновлення психоемоційних станів).

Упродовж тижня проходили індивідуальні та групові консультації, анкетування «Життєві цінності старшокласників» для 5(9)–6(10) класів, розвивально-корекційні заняття з використанням вправ для тренування навичок активного слухання та безоцінного прийняття взаємодії.

Підсумком тижня був заповіт Матері Терези.

Життя – це шанс. Скористайся ним.

Життя – це краса. Милуйся нею.

Життя – це мрія. Здійсни її.

Життя – це виклик. Прийми його.

Життя – це гра. Стань гравцем.

Життя – це цінність. Цінуй його.

Життя – це скарб. Бережи його.

Життя – король бід. Перебори його.

Життя – це пісня. Доспівай її.

Життя – це боротьба. Почни її.