Безушко Олександр Миколайович

Народився 16 червня 1955 р. в селі Морочно Зарічненського району Рівненської області.

Випускник фізико-математичного факультету Рівненського державного педагогічного інституту імені Д.З. Мануїльського (1978 р.). Розпочав педагогічну діяльність у 1978 р. на посаді учителя фізики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м. Калуша. Впродовж 1987-1991 р.р. відряджений на роботу у Монгольську народну республіку, де працював вчителем фізики і математики спецшколи №18 м. Улан-Батора.

З 1997 р. працює учителем фізики Калуської гімназії. Вчитель вищої категорії, вчитель-методист.

Досконало володіє методикою ефективного викладання сучасного уроку. Впроваджує інформаційні технології у процес викладання фізики. Підготував власну методичну розробку «Фізичний експеримент на уроках фізики», що пройшла апробацію та схвалена вченою радою Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Значну увагу приділяє розвитку творчих здібностей, практичних умінь і навичок учнів. Забезпечує науковий рівень викладання фізики. Спрямовує учнів до самостійної роботи, спостережень за явищами природи, спонукає до досліджень, узагальнень. Проводить індивідуальну роботу з обдарованими дітьми. Результативно готує своїх вихованців до науково-дослідницької роботи.

Його учні протягом багатьох років здобувають перемоги на ІІІ та ІV етапах Всеукраїнської олімпіади з фізики, успішно захищають наукові роботи, творчі проекти, здобуваючи перемоги на ІІ та ІІІ етапах конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У 2009 р. учень Олександра Безушка Іван Лучко став переможцем Міжнародної  олімпіади з фізики (бронзова медаль).

Член обласного журі Всеукраїнської олімпіади з фізики, обласного та республіканського журі фізичних турнірів. Проводив апробацію підручників фізики для 7 класу (Ф.Я.Божинова, М.М.Кірюхіна, О.О.Кірюхіної) та 8 класу (Ф.Я. Божинова, І.Ю.Ненашева, М.М.Кірюхіна). Підготував методичні рекомендації для роботи з обдарованими дітьми. Плідно працює у творчій групі учителів фізики області.

Заслужений учитель України (2010 р.). Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти України (2005 р.), грамотами Головного управління освіти й науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, грамотами й відзнаками Калуського міського голови.

Бібліографічний список основних праць:

Астрономія в запитаннях та відповідях. Упор. Безушко О.М. – Калуш, 2012. – 71 с.

Безушко О.М. Фізичний експеримент на уроках фізики. – Калуш, 2009. – 85 с.

Безушко